سفارش تبلیغ
تبلیغات در پارسی بلاگسردارانی که در تصویر می بینید، به ترتیب از راست به چپ، شهید حسن شفیع‌زاده (فرمانده توپخانه سپاه در جنگ)، شهید حسن طهرانی‌مقدم (فرمانده مقتدر پروژه های موشکی ایران)، سردار یعقوب زهدی (از فرماندهان توپخانه و موشکی سپاه در جنگ و بعد از آن) و سردار امیرعلی حاجی‌زاده ( فرمانده نیروی هوافضای سپاه) هستند. آن ها این عکس را در روزهای سخت جنگ ثبت کردند.  روزهایی که هیچکس نمی توانست تصور کند روزی ایران به این حد از اقتدار برسد...

  • کلمات کلیدی :

 • نوشته شده توسط :سعید(یک بجا مانده)::نظرات دیگران [ نظر]

  "طی‌طریق" - چربش «تعهد» یا «تخصص» از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون، همواره نقل مجالس بوده و در ترجیح یکی بر دیگری، مباحثات بسیار درگرفته و قلم‌ها فرسوده شدند.

  از مناظرات «شهید بهشتی» با «مهندس بازرگان» در اوان انقلاب گرفته تا بازخوانی مشی زیگزاگی دولت های دو دهه اخیر در اولویت دادن به «تخصص» یا «تقوا»، همگی نشان از حل ناشدگی این مناقشه مرغ و تخم مرغی دارند!

  همگان واقفند که پس از پایان جنگ تحمیلی و با آغاز دوران سازندگی، به یکباره تکنوکرات هایی که شاید کمتر تعهدی به انقلاب داشتند، به بهانه بازسازی ویرانه های به جای مانده از جنگ وارد کارزار شدند و مسمای «کارگزاران» را نیز برازنده خویش دانستند! این تغییرات یکباره، نه فقط حیطه مدیران اجرایی بلکه حتی عودت جمع کثیری از اساتید به دانشگاه ها را که در دوران انقلاب فرهنگی تصفیه شده بودند، نیز در بر می گرفت. از این نقطه عطف تاریخی بود که ریل کشور از «ارزش‌مداری» به «توسعه‌گرایی» تغییر جهت داد. از آن دوره تاکنون، اگرچه در اواسط دهه 80 بارقه هایی از امید در بازگردانی ریل انقلاب به مسیر اصیل خود روشن شد اما شراره های فتنه درگرفته در اواخر همین دهه نشان داد که توسعه گرایان، ولو به قیمت سوق دادن کشور به لبه پرتگاه، حاضر به تعویض ریل نیستند!

  اگرچه این وجیزه در پی اثبات حقانیت تعهد یا تخصص بر دیگری نیست اما غرض از این مقدمه آن بود که اندکی با سیر تاریخی شکل گیری این مناقشه آشنا شده و بدانیم، نه متعهد بدون تخصص و نه متخصص بدون تعهد، هیچکدام حائز اصالت نیست؛ چنانکه وقتی از شهید دکتر چمران در این باره پرسیدند، ایشان در پاسخ گفت: «می گویند تقوا از تخصص لازم تر است. آن را می پذیرم. اما من اضافه می کنم، آن کس که تخصص ندارد و کاری را می پذیرد، بی تقواست.»

  این روزها بحث بر سر رای اعتماد به وزرای پیشنهادی و ترکیب کابینه دوازدهم در صدر اخبار و تحلیل ها خودنمایی می کند. در این بین نگارنده نیز مصمم است تا از دریچه فنی، نگاهی به ترکیب کارگزاران حاضر در کابینه جدید بیاندازد؛ چه آنکه قرابت نظری و حتی نفری فن سالاران حاضر در دولت های یازدهم و دوازدهم با تکنوکرات های دولت های پنجم و ششم، غیر قابل انکار است!

  سابقه نشان داده است، اگرچه رئیس دولت یازدهم در 13 خرداد 92 وعده داده بود: «برنامه‌ای دارم که از همه متخصصان استفاده کنم و مطمئناً در دولت تدبیر و امید، همواره از متخصصان استفاده خواهد شد.»، اما گزینش های او، خلاف ادعایش را ثابت می کرد!

  وزیر آموزش و پرورش دولت یازدهم، دکتری مهندسی زلزله داشت! وزرای نفت و جهاد کشاورزی، هر دو در رشته مهندسی عمران فارغ التحصیل شده بودند و این درحالی بود که وزیر مسکن و شهرسازی دولت یازدهم، دکتری اقتصاد سیاسی خوانده بود! وزیر صنعت دارای مدرک مهندسی محیط زیست بوده و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست، در حوزه تکنولوژی پزشکی تحصیلات داشت! به علاوه وزیران ورزش و فرهنگ، توأمان در رشته علوم سیاسی تحصیل کرده بودند و در عین حال، وزیر علوم، پزشک متخصص بود!

  حال وقت آن رسیده تا از زاویه تکنیکی، نگاهی به وزرای نوسفر دولت دوازدهم بیاندازیم. وزیر ارتباطات، در رشته برق قدرت تحصیل کرده و این درحالیست که سرپرست وزارت نیرو، مدرک مهندسی صنایع دارد! رئیس سازمان میراث فرهنگی – که تصادفاً از بستگان رئیس جمهور محسوب می شود! – در رشته مهندسی عمران فارغ التحصیل شده است و وزیر آموزش و پرورش، در حوزه مدیریت مالی تحصیلات دارد! در عین حال وزرای ورزش، کشاورزی و نفت نیز به ترتیب با تحصیلات در رشته های علوم سیاسی و راه و ساختمان، از جمله معدود باقی ماندگان دولت یازدهم در کابینه جدید بشمار می روند!

  این ترکیب کاملاً غیرتکنوکراتیک درحالیست که حداقل انتظاری که از مدعیان فن سالاری می رود آن است که افراد پیشنهادی دست کم در حوزه وزارتی‌شان متخصص باشند!

  لازم به یادآوری است که جایگذاری دولتمردان غیرمتخصص، اصلی ترین پاشنه آشیل دولت یازدهم بود؛ برای مثال رویداد وقایع تلخی چون؛ «برداشت نامتعارف از صندوق ذخیره فرهنگیان»، «کشف کالای قاچاق از خانه فرزند وزیر»، «محکومیت قطعی ایران در ماجرای کرسنت»، «بحران کم آبی و نابودی زمین های زراعی»، «واردات بی رویه محصولات کشاورزی»، «عدم اتمام و تکمیل واحدهای مسکن مهر»، «حادثه خونبار تصادف قطار در هفت‌خوان»، «تعطیلی و ورشکستگی صنایع و کارگاه های صنعتی»، «بحران ریزگردها»، «جنجال دروغین بورسیه های غیرقانونی» و...، همه و همه ناشی از بکارگیری غلط افراد در مناصب و مسئولیت هاست، که گویا رخداد این فجایع درس عبرتی برای معرفی تخصصی‌تر وزرای کابینه دوازدهم، نشده است!

  در انتها نباید از نقش مجلس در رای اعتماد به «تکنوکرات‌های بی‌تکنیک» نیز غافل بود؛ چه آنکه یکی از بدیهی ترین وظایف نمایندگان، تلاش در راستای رای اعتماد و سپردن کار به کاردانان است که شاید از اعضای فعلی مقننه که سرگرم «مشاعره» و «معامله» و «خویش‌اندازی» با اغیارند، انتظاری نابجا باشد و البته که بود!

  + انعکاس این یادداشت در:

  «شماره 21704 روزنامه "کیهان"» • کلمات کلیدی :

 • نوشته شده توسط :محمد زندی::نظرات دیگران [ نظر]

   

  شهید محسن حججی با شهادتش در دیاری غریب، همان شکوه مظلومیت عاشورا را به تصویر کشید، او در راه اسلام و برای خدا جنگید و شیعه امام حسین (ع) بود، یاران امام حسین (ع) هیچ گاه شکست نمی خورند، بلد نیستند چطوری باید شکست بخورند، کسی که برای خدا می جنگد، نه می ترسد و نه پریشان می شود، درست است که شکست ذلت و تحقیر به همراه دارد، ولی آیا وقتی که مولا سرور آزادگان جهان آقا امام حسین(ع) شکست خورد، آیا پیروز شد یا شکست خورد؟ او بلند شد، پیروز شد، عزیز شد، برای همین هم است که تئوری پردازان پنتاگون، هیچ نظریه ای برای ترساندن یاران انقلابی امام خمینی (رضوان اله تعالی علیه) ندارند.

  آنها همراه سران و شاهزاده های ذلیل کشورهای مرتجع عرب، جوانان به ستوه آمده از ظلم و ستم پادشاهان را تبدیل به گروههای مفلوک عقیدتی و شبه نظامی با نام داعش و تکفیری کرده و پرورش داده اند، رباط هائی قاتل که متخصص کشتن مسلمانان هستند، اگر مسلمانان را بکشند به نفع دشمنان است، اگر خودشان بمیرند به نفع دشمن است، اگر باقی بمانند هم به نفع دشمن است، ولی باز هم می بینیم که این یاری خداوند عزیزِ حکیم و وعده های به حق اوست که روز به روز دارد محقق می شود، جبهه ها و محورهای مقاومتِ غیور، پیروزی های مداوم شان را با مستشاران ایرانی در تجسس به پیش می برند، و دیر نباشد که منطقه را از وجود داعش منحوس پاک کنند.    انشالله

  شهید محسن حججی، روحت شاد، یادت گرامی و راهت پر رهرو باد

   

  تئوری پردازان پنتاگون، هیچ نظریه ای برای ترساندن یاران انقلابی امام خمینی ندارند

  ادامه مطلب...

 • کلمات کلیدی :

 • نوشته شده توسط :بهمن یار::نظرات دیگران [ نظر]

   

  ضعف های سایت و کانال آمد نیوز


  در داخل سایت آمد نیوز بسیارند کسانى که ترس خود را به عنوان احتیاط، حرص خود را به تأمین آینده، تهور نداشته خود را به قاطعیت، ضعف نفس شان را به حیا، و بى عرضگى شان را به زهد توجیه می نمایند ، این بی مقداران سایت آمد نیوز ، ارتکاب انواع حرام را با انواع کلاه های شرعى و فرار از زیر بار مسئولیت و فرار از وجدان ایرانی بودنشان را با بهانه های واهی پوشش میدهند و ضعف ها و کوتاهی هاى خود را نیز به گردن قضا و قدر می اندازند ، این دست اندرکاران و مدیران آمد نیوز با گرفتن مقداری پول از دشمنان ایران علیه مردم ایران با دشمنان ملت همکار شدند و روی خود را سیاه کردند (آنکس که نداند و نداند که نداند ، در جهل مرکب ابد الدهر بماند) .


  ++++++++++++++++++++++++++


  ترس آمریکا - بمب اتم - برجام

   

  سلطه گران جهانی از بمب اتمی نمی ترسند در نظر آنها ارزشهای انقلاب اسلامی از هزاران بمب اتمی خطرناک تر است چون این ارزش هاست که دارد دنیا را فتح می کند و نظام استکباری را از بین می برد ، آمریکائیان چون از فکر، توان و اعتقادات مردم انقلابی ایران وحشت دارند و خودشان، افکارشان و اعتقادات شان پوشالی هستند، پس طبیعی است که روی این ترس شان، نگرانی از ساختن سلاح اتمی برای امنیت جهانی بگذارند ، همچنین در نظر آمریکا و اسرائیل هیچ فاجعه ای بدتر از برگشت ایران به دوران قبل از تحریم ها نیست برای همین هم هست حالا که از برجام استفاده خودشان را برده اند اینک می خواهند آن را به زباله دانی بیندازند.


  ++++++++++++++++++++++++

   

  ظرفیت درونی ملت ایران


  از نظر سران کاخ سفید اگر همین الان هیچ سانتریفوژی در ایران نچرخد و تمام پیچ و مهره هایش هسته ای ایران را باز کنند و ببرند، ایران همه موشک هایش را به آنها بدهد ، دست از حمایت حزب الله لبنان و حماس و جهاد و سوریه و مظلومین جهان دست بردارد، حتی اگر ایران رژیم اسرائیل را به رسمیت بشناسد، حتی اگر جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی در دنیا نباشد، و یک نظام سر سپرده همچون پهلوی در ایران سر کار بیاید که زیر نفوذ خودشان باشد، باز هم دشمنی آمریکا با ایران تمام نخواهد شد، چرا که تازه بر می گردند به زمان شاه، و این یعنی اینکه در مردم ایران یک ظرفیت عظیم برای نابودی سلطه گران و حمایت از مستضعفان جهان وجود دارد، که اگر می خواست این ظرفیت از بین برود در این سی و هفت سالی که ظالمانه ترین جنایات، تحریم ها و قساوت ها را که در حق مردم ایران انجام دادند باید این ظرفیت از بین می رفت این ظرفیت عظیم، برای آمریکای چپاولگر یک خطر اقتصادی و برای رژیم غاصب اسرائیل یک خطر موجودیتی محسوب می شود.


  +++++++++++++++++++++++++++++

   

  مردم سالاری واقعی


  دموکراسی از نظر آمریکائیان یک تربیتِ سیاسی، فرهنگی اجتماعی است تا به مردم یاد بدهند انتخاب کنند و با رای خود سیاست را به دست سیاستمداران بدهند و دیگر مداخله نکنند ، ولی ما ایرانیان معتقدیم از نظر بزرگان اهل معرفت و کیاست و سیاست، ملاک خوبی و بدی در جامعه ما که مردم سالاری ما را می سازد، باورهای ملی و مذهبی و اعتقادات مردم کشورمان است که سالهای سال با آن باورها زندگی کرده ایم


  +++++++++++++++++++++++++++


  نابودی اسرائیل


  اگر امام راحل گفت اسرائیل باید از روی زمین محو شود، آن بزرگوار به خوبی می دانست که این آنها هستند که اگر قدرتش را داشته باشند اول آنها ایران را از روی زمین محو می کنند، دلیلش هم این است که ماهیت و اساس رژیم غاصب اسرائیل و آمریکا بر تهدید و ظلم بنا گردیده است، چون آنها همیشه یا تهدید و ظلم می کنند یا ادعا می کنند که مورد تهدید و ظلم واقع شده اند.


  +++++++++++++++++++++++++++++


  رژیم آواره اسرائیل


  اسرائیلیان یهودی، آوارگان و تبعید شدگانی هستند که خداوند عالم اسکان دائمی در هرزمینی، و عبادت بر هر قبله ای را بر آنان حرام کرده است، این قوم رانده شده از رحمت خداوند، از طرف همه پیامبران و ادیان الهی مطرود گشته اند، اینها رژیمی هستند که در طول تاریخ خود به هر خاک و سرزمینی پا گذاشته اند، جهنمی سوخته را در پشت سر خود باقی گذاشته اند، قرآن کریم به عنوان تنها الگوی مسلمانان و جهانیان گروه بسیار زیادى از ستمگران یهود را به خاطر ظلم و ستم و خیانت به پیامبرانشان به شدت سرزنش نموده، و کشته شدن پیامبران بوسیله آنها را، بر شمرده است، به طوری که قرآن، داستانهایی زیادی در باره خیانت و پیامبر کشی این قوم نقل می کند، و سرگذشت این قوم را مایه عبرت مسلمانان می داند، هم چنین قرآن برخی از ویژگیهای بارزی که باعث شده، قوم یهود از دنائت و پستی ویژه ای برخوردار باشند را یاد آور شده است، اینک شهر اورشلیم که اولین پایگاه خدا پرستان عالم است و شهری که می بایست مرکز ایمان الهی در عالم باشد، در دست صهیونیست ها و کفار به زندان و شکنجه مسلمانان تبدیل گشته است ، ای قدس به یاری خدا تو و مومنانت توسط جبهه مقاومت و با دعای بندگان خدا به زودی آزاد خواهید شد.


  +++++++++++++++++++++++++++++


  بعضی از یاران امام راحل


  باید به بعضی از آقایانی که خودشان را رهروان راه امام خمینی (رضوان اله علیه) می دانند، گفته شود که امام چقدر سالهای زیادی را در سختی و رنج و مبارزه در تبعید زحمات طاقت فرسا کشید، تا این انقلاب را از گردنه های سخت عبور دهد، و حال دوستداران و رهروان واقعی امام راحل واقعا متاسف اند که امام باید از میان شان می رفت تا بعضی از یارانش به طریقی ذلت پذیر و لجاجت گونه خواستار رابطه با آمریکا، دشمن ترین دشمن امام و مردم ایران باشند، اینها به خاطر رابطه با آمریکا و توافق تو خالی برجام به آرمان های امام و شهدا پشت کردند، امام اگر زنده بود حتما با دیدن زندگی این یارانش که خاطره گوئی می کنند و خواستار رابطه با آمریکا به هر قیمتی هستند، دل شکسته می شد، یاران واقعی امام راحل واقعا متاسف اند که چرا باید آن امام بزرگوار از میان ملت رنج کشیده ایران می رفت تا بعضی از یارانش این گونه تعلق خاطری شدید به جاه و مقام و مال دنیا پیدا کنند، تا آنجا که از بیست و دو وزیر دولت کنونی، هجده تای آنها ثروتی بیش از صدها و هزاران میلیارد تومان داشته باشند.


  +++++++++++++++++++++++++++++


  حجاب زن ایرانی

   

  ای زن ایرانی، ای دخت نو باوه ایران، تو جواهرِ ارزشمندی هستی که در تنها مملکت شیعه جهان زندگی می کنی، تو مانند دُری در صدف هستی، تو گوهر نایابی هستی که فقط در پوشش و حجاب مادری خود می توانی محفوظ و سربلند بمانی و خواهی ماند.


  ++++++++++++++++++++++


  سلطه استعمار


  استعمارگران نظام سلطه در جهان آن زمان، برای سلطه بر کشورهای مسلمان، سالها زبان عربی آموختند تا بتوانند بر مفاهیم کتاب مسلمانان مسلط شوند، آنها فهمیده بودند که در زمانهای مختلف، آیات این کتاب را گروهی از عالمان و روحانیان تفسیر می کردند، و دریافتند که رهبرانشان هوشیاری لازم را برای مبارزه علیه سلطه گران دارند، لذا آنها اول سراغ دولتمردان شان رفتند و هر زمان که با تهدید و تحریم و حمله نظامی نتوانستند به اهداف خود برسند، با حیله گری از طریق مذاکرات و توافقات به خواسته های شوم خود رسیدند.


  +++++++++++++++++++++++++++++


  غارت استعمار


  سلطه گران برای رشد سیاستِ غارتگرانه خود به مستعمرات جدید نیاز داشتند تا کمپانی هند شرقی را در کشورهای دیگر جهان تکرار کنند آنها با دست بردن در جیب کشورهای جهان سوم به پیشرفت و ثروت رسیدند، و با نفوذ در بین دولتمردان آن کشورها، ادعا کردند، اگر شما هم می خواهید مثل ما پیشرفته شوید، باید اول فرهنگ ما را بپذیرید، آنها با ادعاهای واهی حقوق بشر، دموکراسی، امنیت جهانی ، بی حجابی، سند2030 و FATF  خود را برتر از انسانهای دیگر نشان دادند، تا اراده برخی انسانهای ضعیف را تحت فرمان خود بگیرند.


  +++++++++++++++++++++++++++++


  ارزش انقلاب اسلامی


  انقلاب اسلامی فجر جدیدی در تاریخ بشریت گشوده و یکی از شاهکارهای بزرگ تاریخ بشر است که به دست مردان بزرگ با عشق، ایمان، عقل و شجاعت بوجود آمده است، انقلابی که جلوه گاه کرامت مردم ایران و بلندای مقام جمهوری اسلامی ایران است و در برازندگی اش همین بس که پایبند به اصول خود است، صلح را مقدم بر جنگ می داند، چون با این همه بیداد علیه آن، هنوز سلاح اش در غلاف است.

  انقلاب اسلامی عهده دار منزلتی در جهان است که یکه و بی همتاست، انقلابی که مبنا و مقصد دارد، افق و حرکت دارد، تنها انقلاب منطقی جهان که از اسلامِ ناب نشات گرفت و توانست ثمره اصلی خود را که اسلام انقلابی ست را به یک ضرورت طبیعی و تاریخی، و بر اساس سنت های الهی، به عنوان نمادِ حق در دوران معاصر جلوه گر کند.

  اسلام انقلابی روزنه های نجات بخش دین مبین اسلام را باز کرده، و سرنوشت کمال انسان را در امتداد راه آن قرار داده است، انقلابی که به مردم ایران آموخت از نداشته های خود شروع کنند، انسان هائی که به شناخت اسلام انقلابی نائل نشده باشند، در تاریک ترین مراحل نادانی خود قرار دارند.


  +++++++++++++++++++++++++++++


  مدافعان حریمِ حرم


  ای مدافعان حریمِ حرم ، ای سربازان و برادران محور مقاومت در سوریه عراق یمن بحرین لبنان که در خط مقدم مقابل تمامی کفر جهانی و غول ضاله وهابیت قرار گرفته اید مادامی که مسلح به علم و ایمان هستید از عربده دشمن نهراسید که خداوند به دست شما بد دینان ، بی دینان، گمراهان و فاسقان را خواهد کشت و خداوند قادر متعال بر درجات امام خمینی (رضوان الله تعالی) بیفزاید که فرمود: با چشمانی باز به دشمنانتان خیره شوید و آنان را آرام نگذارید که اگر لحظه ای آنان را آرام گذارید، لحظه ای آرامتان نمی گذارند.


  +++++++++++++++++++++++++++++

   

  شیعه امام حسین(ع)


  آمریکا و دشمنان اسلام و ایران و ایادی داخلی شان باید بدانند که مردم مسلمان ایران هر زمانی که ببینند دشمنانشان به حق عمل نمی کنند و از باطل هم دست نمی کشند، بیشتر در راه حق گام بر می دارند و به دیدار خدا و به جهاد در راه خدا می شتابند چرا که مرگ را جز سعادت، و زندگی با ستمگران را جز مایه دلتنگی نمی بینند، زمانی که حق سر به زیر است، زمانی که دین و مروت، پایمال و زبون و اسیر باشد، مُهر به لب نهادن گناه است، خاموشی بدترین اشتباه است، چرا که این اساس و مرام حسین است، روح و رمز قیام حسین است، یا که آزادگی یا شهادت، حاصلی از کلام حسین است، شیعه حسین همین سان غیور است که تا ابد از زبونی به دور است، خدایا ، شیعه و تن به بیداد دادن ؟ شیعه و مُهر بر لب نهادن؟ شیعه و در مذلت فتادن؟ شیوه شیعه هرگز نه این است، شیعه نبود هر آن کس این چنین است، واندر آنجا که ظالم به مستی بر سر خلق می کوبد آزاد ، واندر آنجا که ظلم و بیداد می کشد از قلب مظلوم فریاد، راستی زندگی ناگوار است، مرگ بالاترین افتخار است، زآن شهید سر از دست داده، زآن فداکار در خون فتاده، جاودان آید این بانگ پر شور، لا اری الموت الا سعاده.


  ++++++++++++++++++++++

   

  طرفدار رئیسی

   

  من به عنوان یکی از طرفداران آقای رئیسی معتقدم که : ارزش یک انسان به چیزی که به آن دست می یابد نیست بلکه به هدفی ست که میل وصول به آن را دارد


  ++++++++++++++++++++++


  ثمره عمر

   

  طی شد این عمر، تو دانی به چه سان

  پوچ و بس تند چنان باد دمان

  همه تقصیر من است این که خودم می دانم که نکردم فکری

  که تعمق ننمودم روزی، ساعتی، یا آنی که چه سان می گذرد عمر گران

  کودکی رفت به بازی، به فراغت، به نشاط

  فارغ از نیک و بد و مرگ و حیات

  همه گفتند کنون تا بچه است

  بگذارید بخندد شادان که پس از این دگرش فرصت خندیدن نیست بایدش نالیدن

  من نپرسیدم هیچ که پس از این ز چه رو نتوان خندیدن 

  نتوان فارغ و وارسته زغم همه شادی دیدن

  هم چو مرغی آزاد هر زمان بال گشادن

  سر هر بام که شد خوابیدن

  ای صد افسوس که چون عمر گذشت معنی اش می فهمم

  حال من می فهمم که این سه روز از عمرم به چه ترتیب گذشت

  کودکی بی حاصل ، نوجوانی باطل، وقت پیری غافل


  ++++++++++++++++++++++++++++

   

  نقاب زندگی


  خواب من، خواب پریشان ، خورد من خون جگر

  خسته گشتم ای خدا از خورد و خواب زندگی

  بهر من این زندگانی، غیر جان کندن نبود

  مرگ را هر روز دیدم در نقاب زندگی 

  پیش دشمن، سپر افکندن من هست محال

  در ره دوست گر آماج گه تیر شوم

  فرخی یزدی

  ++++++++++++++++++++++++++  ایران شکست نمی خورد چون فریب نمی خورد.


  برای انقلابی عمل کردن اول باید انقلابی فکر کرد.


   

  ادامه مطلب...

 • کلمات کلیدی :

 • نوشته شده توسط :بهمن یار::نظرات دیگران [ نظر]
  <   <<   6      
  کلیه ی حقوق این وبلاگ متعلق به نویسندگان آن می باشد
  گروه فناوری اطلاعات آن لاین تکنولوژی